· Strona główna
· Praktyki w Turyngii
· Wyprawy dydaktyczne
· Modernizacja kształcenia
· Budownictwo to jest to!
· Olimpiada budowlana

poniedziałek - piątek

e-mail: zs1wadowice@wp.pl

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2010

9 i 10 stycznia 2010 roku po raz drugi kwestowaliśmy w ramach WOŚP w Tatrach w Dolinie Chochołowskiej. (WOŚP 2009 - tutaj)
Pojechali z nami: Karolina Bednarz, Iwona Tyrybon i Sabina Mrówka z 3a, Sylwia Mrajca z 3c, Darek Śmiech i Łukasz Jazowski z 4c, Łukasz Ziółkowski, Michał Drabina, Damian Rzeszowski, Sebastian Studnicki i Adrian Pacułt z 3d. Opiekunem grupy była Lidia Hankus.
W tym roku mimo małej frekwencji z powodu BARDZO brzydkiej pogody (padający deszcz i rzeka wody z roztopionego śniegu na drodze) zebraliśmy prawie 800zł więcej niż w roku poprzednim - czyli 2307zł i 5 euro :-).

W Chochołowskiej byliśmy koło 14.00 i okazało się, że jedyne osoby, które zastaliśmy w schronisku to muzycy, którzy mają wieczorem zagrać dla Orkiestry. My ucieszyliśmy się, ze spotkania, że nie jesteśmy całkiem sami, a muzycy z tego, że „mają dla kogo zagrać”:-). Tak to na początku wyglądało..... Po zakwaterowaniu i przebraniu się otwarliśmy sklepik, gdzie zostały wystawione rzeczy przyniesione przez nas, a otrzymane od różnych sponsorów dla Orkiestry. Powoli zaczęli pojawiać się goście schroniska, a z nimi dary w naszych puszkach:-). Wieczorem o 20.00 rozpoczął się koncert piosenki poetyckiej, gdzie zagrali i zaśpiewali dla Orkiestry: Włodzimierz Mazoń , Robert Marcinkowski, Maciek Czernecki i Adsu (http://adsu.art.pl/index.html)

Formuła koncertu miała być następująca: najpierw każdy z muzyków śpiewa 5 piosenek potem jest licytacja, potem znowu 4x5 piosenek i licytacja, ale zrobiła się tak wspaniała atmosfera, że nikt już nie liczył, kto ile śpiewa, nikt tego nie pilnował, skończyliśmy o godzinie 1.00 ogólną zabawą :-). A jak wyglądała sama licytacja? Poprowadził ją dwukrotnie - świetnie! Łukasz Ziółkowski i z pomocą pozostałych kwestujących wylicytował: płyty darowane przez muzyków, koszulki z nadrukiem Orkiestry, miniaturę puszki z autografem Jurka Owsiaka, wiele innych rzeczy ze sklepiku i czekan, który doczekał się swojej historii. Został zgłoszony do licytacji przez gościa z widowni i wylicytowany do kwoty 501zł! Po czym po raz drugi za ten czekan dostaliśmy do puszki 520 zł i nie była to ostania licytacja, w której Ci darczyńcy brali udział.

Za wszystkie datki i wszystkim serdecznie dziękujemy!!!!!

W tym miejscu chcielibyśmy również podziękować wspaniałym gospodarzom schroniska i pracującej obsłudze, którzy nas ugościli oferując nocleg i wyżywienie. Bardzo dziękujemy muzykom – bez nich nie uzbieralibyśmy tej kwoty!

Jak było niech świadczą słowa wypowiadane wielokrotnie przez kwestujących: „musimy w przyszłym roku znowu na kwestowanie pojechać” :-). I inne słowa: „Nie przypuszczałem, że udział w licytacji może dać tyle satysfakcji”
W takim razie do zobaczenia w przyszłym roku!

A tych których interesuje piosenka poetycka zapraszamy 30 stycznia 2010 (sobota) na Przegląd Piosenki Poetyckiej "Powrót do Korzeni", do Krakowa Loch Ness Club, ul. Warszawska 15 wstęp wolny. Godzina będzie podana na stronie grupy adsu.

Nowe!
Fotoreportaż Roberta Góreckiego z Doliny Chochołowskiej. Są nasi!

Tekst: Lidia Hankus, zdjęcia w galerii: Damian Rzeszowski

· magdalenawilliams dnia 15 stycznia 2010 o 10:01 · Drukuj
Kształcenie zawodowe
TECHNIK BUDOWNICTWA
MURARZ-TYNKARZ
MONTER SIECI I INSTALACJI SANITARNYCH
MONTER ZABUDOWY I ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE
BETONIARZ-ZBROJARZ

Nie możesz się zalogować?