· Strona główna
· Praktyki w Turyngii
· Wyprawy dydaktyczne
· Modernizacja kształcenia
· Budownictwo to jest to!
· Olimpiada budowlana

poniedziałek - piątek

e-mail: zs1wadowice@wp.pl

Konkurs Technik Absolwent 2017

Podsumowanie konkursu "Technik Absolwent 2017” odbyło się 25-09-2017r. w Domu Technika NOT w Bielsku Białej.

Celem konkursu „Technik Absolwent Roku” jest promowanie najlepszych uczniów oraz szkół zawodowych w środowisku szkolnym, technicznym, uczelniach oraz w społeczeństwie.

Istotę organizowanego konkursu stanowi uwzględnienie i porównanie osiągniętych wyników nauczania w szkole z wynikami egzaminów zewnętrznych, maturalnych, egzaminów  potwierdzających kwalifikacje zawodowe z różnymi formami konkursów, olimpiad, turniejów zarówno regionalnych jak i ogólnopolskich. Celem pośrednim konkursu jest możliwość tworzenia Szkolnych Kół  przy Oddziałach Stowarzyszeń.

Konkurs organizowany w 2017r.  miał dwa etapy. Pierwszy etap przebiegał bezpośrednio w szkołach i szkoły same dokonywały własnej samooceny w oparciu o dostarczony im przez organizatorów regulamin. Drugi etap konkursu „Technik Absolwent - 2017r” był oceniany przez Komisję Konkursową z  udziałem specjalistów  Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych oraz nauczycieli przedmiotów zawodowych różnych szkół.  Ostatecznie do ścisłego finału zakwalifikowało się  61 uczniów w branżach: ekonomiczno-handlowa, samochodowa, chemiczna, informatyczna, elektryczno-elektroniczno- mechatroniczna, budowlano–geodezyjna, rolnictwo, ogrodnictwo, architektura  krajobrazu,  hotelarsko – turystyczna, gastronomiczna i  usługowa, technologia drewna.

Ogółem uczestniczyło 18 szkół m. in. z Bielska Białej, Żywca, Cieszyna, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wodzisławia, Pszczyny, Skoczowa, Wisły  i Wadowic. Najwyżej spośród wszystkich branż komisja konkursowa oceniła i tytuł laureata SUPER TECHNIK 2017 przyznała JAKUBOWI BURZYŃSKIEMU z Zespołu Szkół nr 2 w Wadowicach.

Niestety sam laureat nie mógł wziąć udziału w uroczystości z powodu inauguracji roku akademickiego. W jego imieniu nagrodę odebrał tata, który otrzymał podziękowanie i wielki aplauz zgromadzonych.

„Jakub jest obecnie studentem pierwszego roku Elektrotechniki na Wydziale Elektrycznym Akademii Morskiej w Gdyni. Ambitnie wybrał studia z uwagi na kierunek, uczelnię i oczywiście odległość od domu. Jednak nie mam wątpliwości, że poradzi sobie z wyzwaniem znakomicie - dodaje dr inż. Marcin Matyjasik, obecnie Wicedyrektor CKZiU nr 2 w Wadowicach, wieloletni opiekun merytoryczny Jakuba.”

dr inż. Marcin Matyjasik: zdjęcia M. Matyjasik, J. Burzyński

· magdalenawilliams dnia 04 października 2017 o 08:19 · Drukuj
Kształcenie zawodowe
TECHNIK BUDOWNICTWA
MURARZ-TYNKARZ
MONTER SIECI I INSTALACJI SANITARNYCH
MONTER ZABUDOWY I ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE
BETONIARZ-ZBROJARZ

Nie możesz się zalogować?