Szukaj    
Nawigacja
Menu główne
· Strona główna
· CKZiU nr 2
· O Nas
· Statut i regulaminy
· Szkoła promująca bezpieczeństwo
· Pedagog
· Wolontariat
· Biblioteka
· Programy i akcje zakończone
Rekrutacja
· Oferta 2017/2018
· Zasady rekrutacji
· Kształcenie zawodowe
· Rozszerzenia dla technikum
· Podręczniki
Dla budowlańców
· Erasmus+
· Leonardo da Vinci
· Praktyki w Turyngii
· Wyprawy dydaktyczne
· Modernizacja kształcenia
· Budownictwo to jest to!
· Olimpiada budowlana
Uczniowie
· Samorząd Uczniowski
· Ubezpieczenie
· Wymiana młodzieży
· Herbaciarnia Naukowa
· Szkoła Dialogu
· Beton
· Nasze wycieczki
· Język angielski
· Wychowanie fizyczne
Po lekcjach
· Rowery
· Theatre Britain
· WOŚP
· Warto przeczytać
Znajdź nas

Kontakt

Zespół Szkół nr 1
ul. Słowackiego 4
34-100 Wadowice
tel./fax +48 33 823 35 26
     +48 33 873 24 70

Sekretariat czynny
poniedziałek - piątek
8.30 - 15.00

e-mail: zs1wadowice@wp.pl

Wesołych Świąt!

12 kwietnia 2017 r. klasa 1F wraz z wychowawczynią - A. Gębalą przygotowała apel z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Uczniowie przypomnieli polskie tradycje związane z najważniejszym w religii chrześcijańskiej świętem, czyli czasem pełnym sprzeczności: umartwień i radości; postu i uświęconego łakomstwa; czasem zalotów i spotkań rodzinnych; czasem wypatrywania wiosny, świętowania jej powrotu. Tę wiosnę symbolizował powracający bocian, zielone rośliny, ale zwłaszcza zmartwychwstały Jezus. Cud zmartwychwstania- zwycięstwo Syna Bożego nad śmiercią rozgrywa się wciąż na naszych oczach w scenerii powrotu przyrody do życia. Uczniowie złożyli życzenia świąteczne swoim kolegom i Gronu Pedagogicznemu wręczając piękne, własnoręcznie wykonane kartki. A. Gębala
Zdjęcia w galerii K. Górna-Oremus

· magdalenawilliams dnia 12 kwietnia 2017 o 08:18 · Drukuj
Herbaciarnia Naukowa - kwiecień 2017

Profesor Leszek Balcerowicz - polityk i ekonomista, były minister finansów i prezes Narodowego Banku Polskiego w latach 2001-2007 był gościem kwietniowej Herbaciarni Naukowej. Pan profesor, wykładowca akademicki w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, wygłosił wykład "Systemy instytucjonalne a warunki życia w kraju".
W sposób niezwykle interesujący i przystępny dokonał charakterystyki wybranych ustrojów państwowych i wyraził opinię na temat obecnej sytuacji politycznej na świecie.

Agnieszka Kołek

· magdalenawilliams dnia 10 kwietnia 2017 o 08:58 · Drukuj
Szczęśliwy numerek: 3 kwietnia - 9, 4 kwietnia - 15, 6 kwietnia - 5, 7 kwietnia 24, 8 kwietnia - 12
· magdalenawilliams dnia 04 kwietnia 2017 o 07:02 · Drukuj
Targi Edukacyjno-Wydawniczo-Informacyjne 2017

Targi Edukacyjne 2017 już za nami! Uczestniczyliśmy w piątek w interesującym wydarzeniu, które odbyło się w siedzibie I Liceum Ogólnokształącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie. W jego ramach przedstawiliśmy swoją ofertę gimnazjalistom, których już wkrótce czeka ważny egzamin i podjęcie decyzji o wyborze konkretnego kierunku. Nasi uczniowie i nauczyciele opowiedzieli o szkole, jej walorach i sukcesach. Goście zobaczyli na czym właściwie polega praca hydraulika. Dowiedzieli się, w jaki sposób zaprojektować kładkę, aby była bezpieczna dla pieszych, i nie tylko, a także zapoznali się z ofertą Erasmusa. Nasza oferta, z którą można zapoznać się na stronie szkoły - www.zs1wadowice.pl - spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem, a ulotki, wręczone przez ekipę w odsłonie "budowlanej", jak również "eleganckiej", zostały skrupulatnie odłożone - jako ważne i istotne. Zapraszamy w nasze progi.
Ps. Wielkie ukłony dla gospodarzy wydarzenia. To było prawdziwe wyzwanie - zgromadzić w jednym miejscu tak wiele szkół ponadgimnazjalnych. Dziękujemy
Ps. 2 Pozdrawiam także bardzo serdecznie Zespół Szkół nr 2 w Wadowicach. Od 1 września wejdziemy w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2. Razem można więcej i lepiej - wszystko dla dobra naszej młodzieży!
Katarzyna Górna-Oremus   Zdjęcia w galerii: Patrycja Opyrchał

· magdalenawilliams dnia 03 kwietnia 2017 o 07:32 · Drukuj
Szczęśliwy numerek 27 marca - 12, 28 marca - 26, 29 marca -16, 30 marca -25, 31 marca - 1
· magdalenawilliams dnia 27 marca 2017 o 06:59 · Drukuj
Rekolekcje z wilkami

W naszej szkole gościł Bogdan "Kryzys" Krzak, wychowawca i terapeuta w ośrodku "Nadzieja" w Bielsku-Białej. Rozmawiał z uczniami o życiu i sztuce wyboru między dobrem a złem, a także o Bogu, miłości bliźniego, przebaczaniu i samym Kościele. Słuchacze wielkopostnych rekolekcji podjęli także refleksję nad słowami utworów: ZłoTo (Hans Solo) oraz Wilki Dwa  (Luxtorpeda). Było refleksyjnie, ale również z poczuciem humoru i dystansem. Dziękujemy bardzo za przybycie. Pax et Bonum
Zapraszam do galerii 
Katarzyna Górna Oremus - katechetka

· magdalenawilliams dnia 24 marca 2017 o 07:18 · Drukuj
Budowlanka w czołówce!
Jest nam bardzo miło poinformować, że nasz projekt, napisany wspólnymi siłami przez uczniów i nauczycieli, a zatytułowany "Dobry Dzień", został doceniony przez jury powołane do życia przez Fundację Oświatową im. St. Konarskiego. Zajęliśmy szóste miejsce, na 27 lokat, a do osiągnięcia podium zabrakło tylko czterech punktów. Gratulujemy wszystkim szkołom z województwa małopolskiego, które wzięły udział w akcji.
Postanowiliśmy, że zrobimy wszystko, aby zrealizować nasz pomysł. Czyli przygotować wolontariat na rzecz Kuchni św. Br. Alberta oraz zorganizować trzydniowe warsztaty zwieńczone namalowaniem muralu, które może poprowadzić najlepszy w dziedzinie Street artu w Polsce - Dariusz Paczkowski z Fundacji Klamra. Muralu, który odniesie się do nauczania św. Jana Pawła II.
Wszystko to zaś dzieje się w ramach programu "Szkoła częścią wspólnoty", który za cel obrał integrację lokalnej społeczności i większe zaangażowanie szkoły w sprawy społeczne. Warsztaty, które odbywały się co miesiąc, od października, zostały przypieczętowane wymyśleniem, odnalezieniem partnerów, a następnie napisaniem projektu. Wyszliśmy z założenia, że w naszym życiu nie dostrzegamy, przez nasze obowiązki i ciągłe zagonienie, dobra. Takiego zwykłego, takich drobnych oznak życzliwości, sympatii i bezinteresowności. Stąd wzięła się nazwa - Dobry Dzień.
Bardzo dziękujemy naszym partnerom, którzy zdecydowali się nam pomóc: "Sowiarni" oraz portalowi www.wadowice24.pl. To dla nas wiele znaczy.
Koordynatorami projektu ze strony naszej szkoły są: uczennice Patrycja Opyrchał, Natalia Bargiel oraz nauczycielka Katarzyna Górna-Oremus.
· magdalenawilliams dnia 21 marca 2017 o 11:20 · Drukuj
Szczęśliwy numerek 20 marca - 6, 21 marca -11, 22 marca -9, 23 marca -2
· magdalenawilliams dnia 17 marca 2017 o 09:10 · Drukuj
Szczęśliwy numerek od 20 marca!

· magdalenawilliams dnia 15 marca 2017 o 12:15 · Czytaj więcej · 328 czytań ·Drukuj
Alpejska Budowlanka

Narty i Alpy dla uczniów Budowlanki za 10 euro! Niemożliwe? A jednak. Z możliwości wyjazdu skorzystało dwóch uczniów z klasy 2d: Bartek Gierek i Paweł Oleksy. W dniu 08.03.2017 roku uczestniczyli w powiatowych zawodach narciarskich w zjeździe alpejskim na stoku Beskid w Spytkowicach. Wśród ponad 80 zawodników z Powiatu Wadowickiego obaj wyróżniali się zaangażowaniem i walką z trudną technicznie trasą, którą pokonali w 50 i 54 sekundy. W cenie wyjazdu zawarty był poczęstunek i karnet zjazdowy na 4 godziny. Chwała bohaterom!
Text i foto w galerii: Jance

· magdalenawilliams dnia 09 marca 2017 o 07:21 · Drukuj
Uwolnij książkę

· magdalenawilliams dnia 16 lutego 2017 o 09:22 · Czytaj więcej · 253 czytań ·Drukuj
Kształcenie zawodowe
TECHNIK BUDOWNICTWA
MURARZ-TYNKARZ
MONTER SIECI I INSTALACJI SANITARNYCH
MONTER ZABUDOWY I ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE
BETONIARZ-ZBROJARZ

e-Dziennik
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło