Szukaj    
Nawigacja
Menu główne
· Strona główna
· CKZiU nr 2
· O Nas
· Statut i regulaminy
· Doradca zawodowy
· Szkoła promująca bezpieczeństwo
· Pedagog
· Wolontariat
· Biblioteka
· Programy i akcje zakończone
Rekrutacja
· Oferta 2017/2018
· Zasady rekrutacji
· Kształcenie zawodowe
· Rozszerzenia dla technikum
· Podręczniki
Dla budowlańców
· Erasmus+
· Leonardo da Vinci
· Praktyki w Turyngii
· Wyprawy dydaktyczne
· Modernizacja kształcenia
· Budownictwo to jest to!
· Olimpiada budowlana
Uczniowie
· Samorząd Uczniowski
· Wymiana młodzieży
· Herbaciarnia Naukowa
· Szkoła Dialogu
· Beton
· Nasze wycieczki
· Język angielski
· Wychowanie fizyczne
Po lekcjach
· Rowery
· Theatre Britain
· WOŚP
· Warto przeczytać
Znajdź nas

Kontakt

Zespół Szkół nr 1
ul. Słowackiego 4
34-100 Wadowice
tel./fax +48 33 823 35 26
     +48 33 873 24 70

Sekretariat czynny
poniedziałek - piątek
8.30 - 15.00

e-mail: zs1wadowice@wp.pl

Z wysokości rowerowego siodełka


Rowerowy Hell's Angels 2013

XI Jubileuszowy wyjazd grupy rowerowej z Budowlanki na trasie Wadowice – Zygodowice, zorganizowano 13 września 2013 roku, z zamiarem uczczenia rocznicy bohaterskiej śmierci 6 członków załogi bombowca „Hell’s Angel”. Dokładnie 69 lat temu (13.09.1944), grupa 96 samolotów z 15 Armii Powietrznej USA wystartowała z Włoch w celu zbombardowania zakładów przemysłowych w Trzebini i Oświęcimiu. W drodze powrotnej jeden z nich został trafiony w okolicach Zygodowic przez obronę niemiecką. Zginął kapitan i pięciu członków załogi, którzy zostali pochowani na miejscu katastrofy. Po wojnie zostali ekshumowani i przewiezieni do Belgii i USA.
Nasz wyjazd odbył się w ramach XXIII Rajdu Lotników „Hell’s Angel”, z uroczystym zakończeniem przy obelisku poległych w Zygodowicach. Celem rajdu było również ukazanie uczestnikom walorów krajoznawczych Pogórza Śląskiego i Wielickiego (oglądaliśmy zabytkowy drewniany kościół z XVI wieku w Woźnikach). Na miejscu braliśmy udział w konkursie wiedzy o lotnictwie USA podczas II wojny światowej i w konkursie krajoznawczym, w którym nasz uczeń - Daniel Fryś zajął 9 miejsce (nagrodą była książka i piękny album). Drugi nasz uczestnik - Maciej Skoczylas prezentował na trasie techniczną jazdę na tylnym kole, wzbudzając zachwyt innych rowerzystów.

Text i foto: Jance

 

 

Rowerowy sukces!!!

Już po raz dziesiąty odbył się szkolny wyjazd rowerowy. Tym razem poznawaliśmy nie tylko naszą „Małą Ojczyznę” ale uczestniczyliśmy również w XIV Ogólnopolskim Rajdzie Rowerowym na Groń Jana Pawła II, który przeprowadzono w formie wyścigu na trasie o długości 5 km: Ponikiew – schronisko pod Leskowcem. Z czasem przejazdu 34 minuty, nasz zawodnik Maciej Skoczylas, zajął II miejsce.
Gratulujemy!
Po Mszy Świętej i dekoracji zwycięzców wróciliśmy do Wadowic.
Skład drużyny: Maciej Skoczylas, Jacek Kuśmierz, Daniel Fryś i Kacper Grabiec.
Dane z jazdy: długość przejechanej trasy: 43 km, wysokość max.: 902 m.n.p.m., nachylenie średnie: 7%, nachylenie max.: 26%.

Text i foto: Jance

 

Rowery 2012

W dniu 1 czerwca 2012 roku rowerzyści z ZS1 uczestniczyli w kolejnym rajdzie na dwóch kółkach. Tym razem włączyliśmy się w zawody rowerowe organizowane przez szkołę w Radoczy, w ramach XIII Rajdu Papieskiego.
Trasa o długości 30 km prowadziła z Wadowic do Ponikwi, a następnie na wyścigi, drogami gruntowymi, z licznymi przeszkodami (błoto, kamienie, przeprawy wodne), w kierunku Leskowca.
Uroczyste zakończenie Rajdu odbyło się w restauracji w Czartaku.
W klasyfikacji końcowej II miejsce zajął Maciej Skoczylas z klasy 1d, a miejsce V Grzegorz Kaletka z klasy 1c.

Gratulacje!
Text i foto w galerii: Jance 

Rowery 2011

Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Dziecka został zainaugurowany 8 Szkolnym Rajdem Rowerowym, który odbywał się jednocześnie ze Szkolnym Rajdem Pieszym. Trasa rowerowa prowadziła szlakami i drogami Beskidu Małego z Wadowic przez Zawadkę na Łysą Górę, pod którą odbyło się świąteczne grillowanie oraz kilka konkursów sprawnościowo – intelektualnych.

W drodze powrotnej zjechaliśmy do Ponikwi i przez Czartak wzdłuż urokliwej doliny Skawy oraz Jaroszowice, dotarliśmy do Wadowic. Uczestnicy Rajdu: Konrad Misterski, Damian Chojna, Krzysztof Wiercimak, Mateusz Chmiel, Patryk Rokitka i Paweł Szymuś.

Opiekunowie: p. Marcin Wójcik i p. Janusz Cepcer

Text i foto: Jance

 

 

Rowery 2010

Podczas kolejnej wycieczki rowerowej, przeprowadzonej 24 czerwca 2010 roku, przejechaliśmy 30 kilometrów na trasie Wadowice-Klecza Dolna (fotografowanie zespołu podworsko-folwarcznego)-Witanowice-Woźniki (zwiedzanie drewnianego kościoła z I połowy XVI wieku)-Bachowice-Spytkowice-Zator (zwiedzanie DinoZatorLand)-Graboszyce-Tomice-Wadowice.

Na listę uczestników wpisali się: Damian Chojna, Szymon Stanek, Piotr Wizner, Szymon Sarapata.

Tekst i foto: Jance

 

Do VI edycji wycieczki rowerowej „Budowlanki” (16.06.2009) zgłosiło się nomen omen 6 osób (Damian Chojna, Szymon Stanek, Maciej Sadowski, Dawid Dobrowolski, Szymon Sarapata, Piotr Kizner). Z różnych powodów nie wszyscy dotarli na linię startu ale organizatorzy, prof. M. Wójcik i prof. J. Cepcer, poprowadzili grupę wg ustalonej trasy: Wadowice – Klecza Górna – Łękawica – Stryszów (dwór z XVII wieku) – Zakrzów – Stronie – Leśnica – Lanckorona (układ urbanistyczny i zabytkowe domy podcieniowe z XIX wieku). Pod średniowiecznym zamkiem z XIV wieku, urządziliśmy sobie iście rycerską ucztę z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Do Wadowic wróciliśmy na naszych stalowych rumakach w strugach deszczu, mając za sobą 50 km jazdy w zróżnicowanym terenie. Za rok ciąg dalszy! Text i foto: Jance

 

Tegoroczny (2008)- V Rajd Rowerowy – zorganizowano w nieco innej formie. W czerwcu zostaliśmy zaproszeni do udziału w XXXIV Zlocie Turystów Górskich – Leskowiec 2008, odbywającego się pod auspicjami PTTK Oddział „Ziemia Wadowicka”. Naszym zadaniem było pokonanie trasy rowerowo – pieszej ustalonej przez organizatorów. A jej przebieg był następujący: Kaczyna (rozdanie numerów startowych i map) – Przełęcz Sosina pod Gancarzem – Rzyki – Praciaki (pokonanie pełnego toru przeszkód w parku linowym) – Pracica – Łamana Skała – Leskowiec (zakończenie, pieczenie kiełbasek) – zjazd do Wadowic przez Ponikiew. Całość trasy liczyła 43 km, średnia prędkość 10 km/h, prędkość max. 35 km/h, wysokość max. 920 m npm, średnie nachylenie trasy 8%, max. nachylenie 39%.

Wyniki klasyfikacji: I miejsce - Maciej Sadowski (1c), II miejsce – Łukasz Kaletka (1c) III miejsce – Szymon Sarapata (1e). Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy, przewodniki turystyczne i książki.

Tekst i foto: Jance

 

Rowery 2007

W czerwcu 2007 roku przejechaliśmy kolejne 80 kilometrow. Nasza trasa wiodła drogami i szlakami Beskidu Średniego: Wadowice - Świnna Poręba – Mucharz – Zagorze – Łękawica – Klecza Dolna – Wadowice.

Po drodze podziwialiśmy dwór w Jaszczurowej, kapliczkę sw. Onufrego na Strońskiej Gorze oraz rozlegle panoramy Beskidu Żywieckiego.

Tekst i foto: Jance

 

Rowery 2006

W dniu 22 czerwca 2006 roku odbyła się kolejna wycieczka rowerowa.

Tym razem zwiedzaliśmy szesnastowieczny kościół w Woźnikach, pomnik lotników amerykańskich w Zygodowicach oraz zespół pałacowo – parkowy w Paszkówce. Bez żadnej awarii, przejechaliśmy ponad 60 km.

A w przyszłym roku … ?

Tekst i foto: Jance

 

Rowery 2005

Od kilku lat z naszym wuefistą  poznajemy okolice z wysokości rowerowego siodełka - zdjęcia z ubiegłorocznego wyjazdu do Stryszowa, połączonego ze zwiedzaniem Ekocentrum ICPPC (Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi) Sunflower Farm.

Tekst i foto: Jance

Kształcenie zawodowe
TECHNIK BUDOWNICTWA
MURARZ-TYNKARZ
MONTER SIECI I INSTALACJI SANITARNYCH
MONTER ZABUDOWY I ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE
BETONIARZ-ZBROJARZ

e-Dziennik
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło