Szukaj    
Nawigacja
Menu główne
· Strona główna
· CKZiU nr 2
· O Nas
· Statut i regulaminy
· Doradca zawodowy
· Szkoła promująca bezpieczeństwo
· Pedagog
· Wolontariat
· Biblioteka
· Programy i akcje zakończone
Rekrutacja
· Oferta 2017/2018
· Zasady rekrutacji
· Kształcenie zawodowe
· Rozszerzenia dla technikum
· Podręczniki
Dla budowlańców
· Erasmus+
· Leonardo da Vinci
· Praktyki w Turyngii
· Wyprawy dydaktyczne
· Modernizacja kształcenia
· Budownictwo to jest to!
· Olimpiada budowlana
Uczniowie
· Samorząd Uczniowski
· Wymiana młodzieży
· Herbaciarnia Naukowa
· Szkoła Dialogu
· Beton
· Nasze wycieczki
· Język angielski
· Wychowanie fizyczne
Po lekcjach
· Rowery
· Theatre Britain
· WOŚP
· Warto przeczytać
Znajdź nas

Kontakt

Zespół Szkół nr 1
ul. Słowackiego 4
34-100 Wadowice
tel./fax +48 33 823 35 26
     +48 33 873 24 70

Sekretariat czynny
poniedziałek - piątek
8.30 - 15.00

e-mail: zs1wadowice@wp.pl

Wycieczki

Wieliczka 2015

Odpowiadając na nowe trendy w edukacji, wychowawcy klas pierwszych technikum postanowili „przenieść” salę lekcyjną pod ziemię, aby umożliwić uczniom zdobycie wiedzy i nowych doświadczeń w niezwykłym otoczeniu. W tym celu w dniu 29 października 2015 r. zorganizowali wycieczkę do Kopalni Soli „Wieliczka”. Uczniowie pod opieką doświadczonych przewodników pokonali podziemną trasę, w czasie której mogli zobaczyć kopalnię „od kuchni”, wcielając się w rolę górników, poznając tajniki ich pracy. Każdy uczestnik otrzymał specjalny kombinezon, czołówkę, pochłaniacz CO2, kask oraz przydział zadań do wykonania: pomiar stężenia metanu, poszukiwanie drogi z mapą, piłowanie stempli chodnikowych, pozyskiwanie soli i jej załadunek do wagoników. Na zakończenie zwiedzania  wszyscy otrzymali pamiątkowy certyfikat, potwierdzający zdobycie pierwszych szlifów w zawodzie górnika.

Opiekunowie wycieczki: mgr A. Grabowska, mgr D. Nizio, mgr J. Cepcer  Galeria 

Bieszczady 2015

„A mnie jest dobrze tu na bieszczadzkich bezdrożach i szlakach” - ten fragment piosenki stanowi doskonały komentarz podsumowujący naszą trzydniową wycieczkę w malownicze Bieszczady. Klasy 2 c i 3 d wraz z opiekunami: pp  A. Kołek, B. Sieją, J. Bechtą i W. Tentszertem, miały przyjemność zobaczyć Bieszczady w cudownie jesiennych barwach. Wędrując rozległymi połoninami szlakiem Muczne - Bukowe Berdo – Przełęcz Goprowsk,a zdobyliśmy Tarnicę – najwyższy szczyt w polskich Bieszczadach. Następnego dnia przeszliśmy Przełęczą Wyżniańską do Małej i Wielkiej Rawki oraz Krzemienia, z których podziwiać mogliśmy najbardziej znane bieszczadzkie masywy: Połoninę Wetlińską i Caryńską. Zwiedziliśmy również zaporę i elektrownię wodną w Solinie, będącą największym w Europie obiektem hydrotechnicznym.
Poeta Jerzy Harasymowicz w jednym ze swoich wierszy wyznał, że „W górach jest wszystko, co kocham”. Myślę, że niejeden z uczestników wycieczki zauroczony Bieszczadami uzna te słowa za jak najbardziej trafne.
Agnieszka Kołek     Zapraszamy do galerii

 

Beskid Mały 2014

Rzeczywiście, góry już okryły się jesiennymi barwami, jest także cicho, nie słychać ptaków, na szlakach nie spotyka się turystów. W takiej jesiennej scenerii wędrowała po Beskidzie Małym klasa III c z wychowawcą Markiem Kanią i opiekunem Wojciechem Tentszertem. Odwiedziliśmy, między innymi,  Grotę Komonieckiego, przy której była chwilka na upieczenie kiełbaski na ognisku i krótki wypoczynek. Niektórzy próbowali kąpieli pod wodospadem, który spływa z góry groty. Zapewne wielu z nas jeszcze wróci w to urokliwe miejsce…

Marek Kania

Pieniny 2014

W dniu 4 i 5 kwietnia 2014 roku odbyła się kolejna wycieczka turystyczno - krajoznawcza z udziałem kilku uczniów z klasy 1f, 3c i 3d. Bazą wypadową w okoliczne góry były Jaworki (Szczawnica), połemkowska wieś w dolinie Grajcarka, u podnóży Małych Pienin. Do lat powojennych była to etniczna stolica regionu łemkowskiego, zwanego Rusią Szlachtowską.
Łemkowie to ludność napływowa z terenów Europy południowo-wschodniej w wieku XIV-XVI, po „Akcji Wisła” w latach 1944-1947 przesiedlona do Związku Radzieckiego i na polskie ziemie zachodnie.
Pod opieką przewodnika uczniowie zwiedzili jeden z najpiękniejszych w Europie skalny wąwóz Homole, zdobyli nocą najwyższy szczyt Pienin-Wysoką (1050 m npm), przeszli pięciogodzinną trasę w Beskidzie Sądeckim z pięknymi widokami na Tatry i Gorce.

Uczestnicy: Grzegorz Kawaler, Jacek Kuśmierz, Dawid Kowalski, Patryk Bukowski, Franciszek Dyduch, Marcin Wójcik, Józef Książek i Janusz Cepcer.

Text: Jance.  Foto w galerii: J. Książek

Gorce 2013

8 i 9 października 2013 r. klasa 2d wraz z wychowawczynią – panią Anną Gębalą oraz przewodnikiem górskim – panem Januszem Cepcerem oraz opiekunem – panią Jolantą Lelek wyruszyła na dwudniową wycieczkę w Gorce – przepiękne góry, aby podziwiać nie tylko uroki natury, ale podjąć wysiłek zdobycia szczytu – Turbacza (1310 m), a także „po drodze” i niejako „przy okazji” zwiedzić zabytki kultury między innymi w Rabce i Nowym Targu.

Trasę wycieczki bardzo szczegółowo i profesjonalnie opracował p. Janusz Cepcer. Również p. Cepcer - któremu należą się szczególne podziękowania za to,że wycieczka udała się znakomicie!!!- w wielu zwiedzanych miejscach opowiedział nam mnóstwo ciekawostek i podał wiele faktów.

Lepszej pogody nie można było sobie wymarzyć!!! Drzewa już w kolorowej jesiennej szacie i przyjemne ciepełko na trasie pozwoliło nam „prawie” bez wysiłku pokonać wyznaczoną czerwonym szlakiem trasę (ponad 17 km). Do schroniska dotarliśmy około godz. 18 -tej. Zupki chińskie, barszczyki z torebki, kanapki smakowały wyśmienicie, a piętrowe łóżka w kilkuosobowych pokojach były wyjątkowo „mięciutkie”.

Naszego przewodnika słuchaliśmy z wielkim zainteresowaniem, ponieważ po dotarciu do schroniska miał się odbyć konkurs wiedzy na temat zwiedzanych miejsc. Nagrodami były przewodniki i mapy.

Atrakcją wieczoru było wyjście z latarkami na sam szczyt Turbacza i możliwość podziwiania rozświetlonego gwiazdami nieba - z tak bliskiej odległości oraz rozświetlonej światełkami okolicznych miejscowości panoramy podnóża gór.

O poranku dnia następnego wyruszyliśmy ze schroniska – tym razem szlakiem zielonym- w kierunku Nowego Targu. Trasa w dół była łagodna i znów przepiękna.

W Nowym Targu zwiedziliśmy kilka ciekawych miejsc np. lodowisko, gdzie trenują hokeiści drużyny MMKS „Podhale Nowy Targ”.

Pełni wrażeń, zmęczeni ok. 19- ej wróciliśmy do Wadowic.

Tekst   Anna Gębala    Zdjęcia w galerii: Anna Gębala, Jance, Michał Giza

Wielkopolska 2013

W słoneczne dni od 12 do 14 czerwca 2013 roku klasy drugie technikum wraz z wychowawcami: panią Aleksandrą Łokcik- Szczygieł, panem Krzysztofem Szczygłem oraz panem Marcinem Wójcikiem wędrowały po Wielkopolsce.

Podczas wyprawy odwiedziły kolejno: Olesno, Russów, Licheń Stary, Gniezno, Dziekanowice, Ostrów Lednicki, Poznań, Rogalin, Kórnik i Gołuchów. Uczniowie mogli posłuchać o życiu i twórczości Marii Dąbrowskiej, historii początków państwa Polskiego oraz życiu rodzin magnackich na tych terenach.

Krzysztof Szczygieł    Zapraszamy do galerii

Zakopane 2013

„Góry to królestwo prawdziwej wolności, mały skrawek raju.” Nie sposób nie zgodzić się z taką opinią po naszej ostatniej dwudniowej wycieczce.  4 i 5 czerwca 2013 roku klasa 2 a wraz z wychowawczynią Agnieszką Kołek oraz opiekunką Panią Agatą Grabowską udała się do stolicy Tatr – Zakopanego. Z Palenicy Białczańskiej przeszliśmy do Morskiego Oka, największego jeziora w Tatrach, położonego w Dolinie Rybiego Potoku. Wyjechaliśmy także kolejką linową na Kasprowy Wierch. Mieliśmy także okazję obejrzeć wystawę prac w Galerii Władysława Hasiora. Znalazły się tam rzeźby, kompozycje przestrzenne artysty, które niewątpliwie szokują i skłaniają do refleksji na temat współczesnego świata. Spacer po słynnych zakopiańskich Krupówkach zakończył nasz pobyt w tak malowniczym miejscu. I choć pogoda była deszczowa, mimo wszystko w pogodnych nastrojach wspominać będziemy wycieczkę.
Agnieszka Kołek  foto: Izabela Tatar

Na szczycie Królowej Beskidów - 2013

28 maja 2013 r. klasa Id pod opieką wychowawcy - pani Anny Gębali oraz pana Janusza Cepcera  i pana Marcina Wójcika udała się na wycieczkę turystyczno - krajoznawczą do Zawoi, by zdobyć najwyższy szczyt Beskidu Żywieckiego - Babią Górę (1725 m n.p.m.). 

Pogoda od rana nie zapowiadała się rewelacyjnie, ale pełni optymizmu zapakowaliśmy się do busika, który nas zawiózł w kierunku trasy na Babią.
Schronisko na Markowych Szczawinach (1180 m ) było naszym pierwszym przystankiem. Odpoczęliśmy tam i zregenerowaliśmy siły, zjadając śniadanie.
Na szczyt Babiej wyruszyliśmy z informacjami zdobytymi przez naszego przewodnika, pana Janusza Cepcera,  od GOPR-owców  o silnym, porywistym wietrze, temperaturze 0° C i, niestety, bardzo gęstej mgle. Rzeczywiście, widoczność okazała się kiepska i nie mogliśmy podziwiać krajobrazu wokół szczytu, dlatego nie zatrzymując się tam długo, wyruszyliśmy w kierunku Sokolicy (1367m), a następnie Przełęczy Krowiarki (1012 m).
    Zejście to był zupełnie inny rodzaj wysiłku - najbardziej bolały kolana. Niemniej jednak, w miarę jak oddalaliśmy się od kapryśnej "Matki Niepogód" pogoda się poprawiała i zaczęły pojawiać się przepiękne widoczki np. z tarasu na Sokolicy.
Kiedy dotarliśmy do Krowiarek, pokonując ścieżkę po ziemnych schodach przez las iglasty, byliśmy uszczęśliwieni nie tylko widokiem czekającego na nas już busika z uśmiechniętym panem kierowcą - Zbyszkiem, ale świadomością, że pokonaliśmy Królową Beskidów w tak ekstremalnych warunkach.
    W drodze powrotnej nie tylko odpowiadaliśmy na pytania konkursowe naszego przewodnika, ale planowaliśmy kolejny wypad w góry - może we wrześniu...
A. Gębala

Czupel zdobyty

Podczas kolejnej zimowej wyprawy grupy turystycznej udało nam się zdobyć najwyższy szczyt Beskidu Małego – Czupel (933 m. npm.). Noc z 16 na17 lutego 2013 roku spędziliśmy w schronisku PTTK na Magurce Wilkowickiej, gdzie tradycyjnie odbył się konkurs wiedzy krajoznawczej z nagrodami.

Uczestnicy wycieczki: Anita Płonka, Gabriel Knapczyk, Artur Mirocha, Michał Klęczar, Jacek Kuśmierz, Daniel Fryś, Jakub Harańczyk.

Opiekunowie: Józef Książek, Janusz Cepcer

Text i foto: Jance

„Błotny – śniegowy”

W sobotę piętnastego grudnia dwa tysiące dwunastego roku odbyła się kolejna wycieczka grupy turystyczno – krajoznawczej w Beskid Śląski, tym razem tzw. „Szlakiem czterech schronisk”.
Jedenastu uczestników, w tym dziewięciu „budowlańców” (Jacek Kuśmierz, Michał Klęczar, Filip Maj, Grzegorz Kaletka, Daniel Fryś, Maciej Skoczylas, Józef Książek, Marcin Wójcik, Janusz Cepcer) pokonało trudną, górską trasę dwunastu kilometrów (mokry śnieg, silne podmuchy wiatru, padający śnieg z deszczem, mgła) z Bielska- Białej Wapienicy, przez Błotny, Klimczok, Szyndzielnię do Olszówki.

Tym samym zostały zrealizowane i potwierdzone następujące założenia programowe wyjazdu:

1. Zapoznanie z obszarem chronionym Doliny Wapienicy i Doliny Luizy.

2. Opis i historia zapory w Wapienicy.

3. Kamienny, przedchrześcijański krąg na Palenicy – omówienie historii.

4. Reformacja i kontrreformacja – konspiracyjne nabożeństwa ewangelickie w górach na przykładzie szczytu Wysokie (756 m npm).

5. Historia odwiedzanych na trasie schronisk PTTK: Błotny (917 m npm), Klimczok (1070 m npm), Szyndzielnia (1028 m npm), Dębowiec (526 m npm).

6. Jaskinie w Beskidzie Śląskim na przykładzie jaskiń w Trzech Kopcach (1082 m npm).

7. Opis panoram widokowych z najwyższych szczytów.

8. Zjazd górską kolejką linową ze szczytu Szyndzielni.

Przypominamy, iż szkolną grupę turystyczno – krajoznawczą tworzą wszyscy chętni uczniowie i nauczyciele, otwarci na wspólne wędrowanie i poznawanie najbliższej okolicy, pod opieką licencjonowanych przewodników górskich. W każdej chwili można do niej dołączyć lub zrezygnować z uczestnictwa bez żadnych konsekwencji. W roku szkolnym wycieczki organizowane są raz w miesiącu, zawsze w soboty i w niedziele, a w wakacje uczestniczymy w 4-5 dniowym obozie wędrownym.

Kolejny wyjazd: Zakopane – Tatry – Kalatówki – wyjątkowo 3 dni – uczestniczymy w Karpackiej Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy kwestując na szlakach turystycznych w rejonie schroniska na Kalatówkach. Text i foto: Jance

Do źródeł Wisły

  to temat kolejnej wycieczki grupy turystycznej z Budowlanki, która odbyła się w dniach 17 – 18 listopada 2012 roku.

Wynajętym busem, przez Bielsko, Szczyrk i Przełęcz Salmopol, dotarliśmy do Wisły Nowej Osady, skąd dalej pieszo na Baranią Górę (1220 m. npm) i Stecówkę, gdzie mieliśmy zarezerwowany nocleg w prywatnym schronisku. Wieczorem odbył się konkurs wiedzy o Beskidzie Śląskim, w którym I miejsce zajęli uczniowie z klasy 2c: Jacek Kuśmierz, Michał Klęczar i Mateusz Szczerkowski.

W niedzielny poranek przez Gańczorkę i Koczy Zamek zeszliśmy do Koniakowa, gdzie czekały na nas busy do Wadowic.

Założenia programowe wycieczki: poszukiwanie i zwiedzanie jaskini w Gańczorce, opis budowy geologicznej Beskidu Śląskiego, opis panoram widokowych na Cienkowie i Baraniej Górze, poznanie historii mijanych miejscowości oraz dotarcie do źródeł królowej rzek polskich – Wisły.

Uczestnicy: uczniowie z klas 1c, 2c, 2d, 2f. Opiekunowie: Józef Książek, Marcin Wójcik, Janusz Cepcer

Text i foto: Jance

Zimowe wejście na Pilsko

W śnieżną niedzielę 28 października 2012 roku, dziewięcioosobowa grupa uczniów z klas 1c, 2a, 2c, 2d, 2f udała się na wycieczkę w Beskid Żywiecki. Trasa samochodowa prowadziła z Wadowic przez Żywiec do Korbielowa. Naszym celem było zimowe zdobycie leżącego po stronie słowackiej szczytu Pilska (1557 m. n.p.m.).
Gęsta mgła przy schronisku PTTK na Hali Miziowej (1380 m. n.p.m.) skutecznie uniemożliwiła nam jednak wejście na jego wierzchołek. Wróciliśmy do Wadowic z małym niedosytem, obiecując sobie pokonać górę w późniejszym terminie.

Opiekunowie grupy: pp. J. Książek, M. Wójcik, J Cepcer.

Text i foto: Jance

Rodzinny rajd na Trzy Korony

W niedzielę 21 października 2012 roku, dziewiętnastu uczniów naszej szkoły (1c, 1d, 2a, 2c, 2d, 2f, 4c, 4d) uczestniczyło w Rodzinnym Rajdzie na Trzy Korony w Pieninach. Trasa autokarowa prowadziła z Wadowic, przez Skomielną Białą, Nowy Targ i Sromowce Wyżne, natomiast trasa piesza przez przełęcz Szopka, Trzy Korony (niezapomniana panorama) i Górę Zamkową.
Założeniem wycieczki było zwiedzanie ruin zamku pienińskiego, poznanie związków Pienin ze św. Kingą, wyjście na platformę widokową na Okrąglicy, poznanie budowy geologicznej Pienin oraz historia Pienińskiego Parku Narodowego.
Opiekunami grupy byli pan J. Książek i pan J. Cepcer.

Text i foto: Jance

Wycieczka szlakiem renesansowym

Zamość – renesansowe miasto idealne, umieszczone w 1992 roku na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, to jedno z miejsc, które znalazło się na trasie dwudniowej wycieczki klasy I a i III a.

Miasto może pochwalić się najpiękniejszym rynkiem w Polsce. Otoczony jest on rzędami bogato zdobionych kamieniczek. Nad rynkiem góruje wieża ratuszowa z barokowymi schodami. W obrębie Starego Miasta znajduje się wiele zabytkowych budowli świeckich, jak też świątyń różnych wyznań.

W Zamościu mieliśmy także możliwość obejrzeć malownicze kamienice ormiańskie oraz Nadszańce z XIX wieku. W Muzeum Zamojskim poznaliśmy bogatą historię miasta, regionu i rodu Zamoyskich. Następnego dnia zwiedziliśmy uroczy Kazimierz Dolny nad Wisłą.

Spacerowaliśmy po Rynku, zobaczyliśmy słynną Farę oraz Górę Trzech Krzyży. O ciekawej historii miasteczka opowiadał nam w interesujący sposób miejscowy przewodnik.

Kolejnym miastem, które lepiej poznaliśmy był Sandomierz. Niewątpliwie poza pięknym Rynkiem z zabytkową Katedrą oraz Bramą Opatowską atrakcją turystyczną tego miejsca jest Podziemna Trasa zwana „sandomierskimi lochami”. Według legendy zginęła w nich Halina Krempianka, bohatersko ratując miasto przed Tatarami.

W ciągu tych dwóch dni mieliśmy możliwość zobaczyć wiele niepowtarzalnych miejsc. Mam nadzieję, że każdy z uczestników naszej wycieczki będzie ją miło wspominał.
Agnieszka Kołek

Obóz wędrowny Pieniny – Gorce 1-4 lipca 2010r.


Nasza wadowicka młodzież znów na szlaku.
Tegoroczne wakacje postanowiliśmy rozpocząć tak jak lubimy najbardziej czyli przemierzając szlaki zupełnie pieszo (podczas wędrówki napotkać można miłośników gór poruszających się różnymi środkami lokomocji). W skład naszej ekipy weszli młodzi ludzie (nie wyłączając oczywiście opiekunów) z „Czwórki”, „Budowlanki” i Szkoły Podstawowej nr 1 w Wadowicach, czyli w sumie osiemnaście osób żądnych nowych doznań związanych z wędrowaniem w „pięknych okolicznościach przyrody”.
Czytaj dalej

Szlakiem Papieskim w Gorcach

10 kwietnia 2010r. już chyba na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Wczesnym sobotnim rankiem bo jeszcze przed godziną 7.00 spotykaliśmy się na dworcu PKP w  Wadowicach (młodzież z „Czwórki” i „Budowlanki”). Wtedy to jeszcze nie wiedzieliśmy, że ta nasza kwietniowa wyprawa      w Gorce na bardzo długo pozostanie w pamięci wszystkich jej uczestników.Najważniejszym oczywiście z powodów stała się wiadomość o tragicznym śmiertelnym wypadku polskiej delegacji lecącej na obchody 70 rocznicy zbrodni katyńskiej.
Czytaj daleGaleria

Mont Blanc 2009

Mont Blanc - najwyższy szczyt Europy Zachodniej - "prawie" pięciotysięcznik, bo do 5 tysięcy brakuje tylko 190m :-)
W chwili obecnej wyjście na ten szczyt jest mocno ucywilizowane tzn. po drodze znajdują się dwa schroniska, pod szczytem dodatkowo blaszany schron - bardzo przydatny w przypadku załamania pogody, a w miejscach eksponowanych, gdzie trzeba się trochę powspinać, znajdują się ubezpieczenia, do których można się wpiąć i przyasekurować. Mimo tych ułatwień pozostają elementy, które mogą utrudniać lub wręcz uniemożliwić wejście – choroba wysokościowa, załamanie pogody, spadające głazy wytapiane z lodowca, czy brak uwagi, która mogą skończyć się kontuzją, gdyż w wielu miejscach ma się do czynienia z dużą ekspozycją.
Czytaj więcej...

BESKID WYSPOWY 2009

W kwietniu 2009 roku szkolna grupa turystyczna w składzie: Sławomir Szefer, Piotr Targosz, Dariusz Nowak, Kamil Brudny i Damian Chojna, uczestniczyła w zdobyciu najwyższego szczytu Beskidu Wyspowego – Mogielicy (1171 m npm.). Pod opieką prof. J. Książka i prof. J. Cepcera trrasa dwudniowej wycieczki przebiegała następująco: Przełęcz Rydza – Śmigłego nad Jurkowem – Mogielica – Jurków – Ćwilin – Przełęcz Gruszowie – Śnieżnica (nocleg) – Kasinka Wielka – Ciecień – Szczyrzyc (zwiedzanie opactwa cysterskiego) – powrót do Wadowic. Razem z nami w wyprawie brało udział kilkunastu uczniów szkół średnich i gimnazjów z powiatu wadowickiego. Text i foto: Jance

PILSKO - 8 listopada 2008 roku

Pilsko zdobyte!!! Piękny sobotni poranek 8 listopada 2008 roku, początek długiego weekendu.
Przebudzone właśnie miasto wchodzi w swój codzienny rytm. Grupa osiemnastu zapaleńców zebrała się na parkingu ZSP nr 1 aby po raz kolejny przeżyć coś, co przez dłuższy czas pozostanie im w pamięci i jednocześnie naładuje ich pozytywną energią. W powietrzu wszyscy czują zapach kolejnej wielkiej przygody. Nawet dzisiejsza pobudka wyglądała zupełnie inaczej niż codziennie, a poranne śniadanie smakowało wyjątkowo. Uczniowie wraz z opiekunami w barwach Karola i Budowlanki, bo o nich właśnie mowa, już po raz kolejny wyruszają na wspólne wędrowanie.
Czytaj więcej   Galeria

Kształcenie zawodowe
TECHNIK BUDOWNICTWA
MURARZ-TYNKARZ
MONTER SIECI I INSTALACJI SANITARNYCH
MONTER ZABUDOWY I ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE
BETONIARZ-ZBROJARZ

e-Dziennik
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło