Nawigacja
Strona Główna
Galeria
O Nas
Działalność
Historia
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Witamy

"Nieść pomoc człowiekowi, który jeszcze cierpi
i pomocy potrzebuje, jest rzeczą wspaniałą.
Pragnę to robić dopóki będę mógł."

 

/Z. Kawczyńska - Butrym/

Nowa akcja "Ciuch w Ruch"
Dodane przez Juszkiewicz dnia paĹşdziernik 13 2013 18:48:23
Masz w domu ubranka z którymi Ty bądź Twoi bliscy nie macie co zrobić?
Przynieś je do szkoły a sprawisz, że dzieci z Domu Samotnej Matki w Wadowicachbędą mieć w tym roku wyjątkowego Mikołaja!

0 Komentarzy ˇ 928 Czytań - Drukuj
Bez pół litra da się żyć! Akcja uczniów Budowlanki
Dodane przez Juszkiewicz dnia paĹşdziernik 13 2013 18:35:14Uczniowie naszej Budowlanki spisali się ponownie na medal. W trakcie akcji szkolnej "Bez pół litra da się żyć" oddali ok 15 litrów krwi! Bardzo licznie pojawili się w oddziale PCK w Wadowicach. Tradycyjnie podzielili się również słodyczami, które w okresie świątecznym zostaną przekazane dzieciom z Domu Samotnej Matki w Wadowicach

Bardzo dziękujemy!

0 Komentarzy ˇ 922 Czytań - Drukuj
Podziękowania dla Wszystkich za akcję DAR SERCA
Dodane przez Juszkiewicz dnia paĹşdziernik 08 2013 20:02:45
Newsy


0 Komentarzy ˇ 943 Czytań - Drukuj
Dar serca dla Domu Samotnej Matki w Wadowicach
Dodane przez Juszkiewicz dnia paĹşdziernik 08 2013 19:47:48
Newsy

Uczniowie naszej Budowlanki spisali się na medal. W trakcie akcji szkolnej "Dar serca dla Domu Samotnej Matki w Wadowicach" zebrali ponad 200 sztuk różnego rodzaju produktów dla najmłodszych z Domu Samotnej Matki, począwszy od ubranek na pluszakach skończywszy!

Bardzo dziękujemy!


0 Komentarzy ˇ 935 Czytań - Drukuj
Akcja KREW dla Potrzebujących!
Dodane przez Juszkiewicz dnia paĹşdziernik 22 2012 11:58:26Uczniowie Zespołu Szkól Nr 1 (Budowlanki) rozpoczęli kolejny rok szkolny akcją "Krew dla potrzebujących". To już taka jesienna tradycja w tej szkole.

Nie przez przypadek wolontariusze wraz z opiekunami akcji nauczycielami Magdaleną Juszkiewicz oraz Wojciechem Tentszertem wybrali dzień 18 października, w którym obchodzimy święto Świętego Łukasza, ewangelisty, patrona lekarzy i całej służby zdrowia.

"Tą akcją chcielibyśmy również podziękować całej służbie zdrowia w Polsce. Te słowa kieruje do personelu. Natomiast od rządzących życzylibyśmy sobie mniej formalizmu a więcej serca i zmiany sposobu myślenia ukierunkowanego głównie na człowieka a nie na papier" - mówi 18-letni Damian, uczeń szkoły.

Wolontariusze oddali w sumie 20 litrów krwi i całą górę słodyczy, które może choćby na krótką chwilę wywołają uśmiech na twarzach potrzebujących dzieci.

"Warto dodać, iż szeregi naszych weteranów zasilili nowi adepci, którzy z pewną dozą niepewności przyglądali się "grubej igle" zmierzającej w kierunku ich "cieniutkiej żyłki". Wszyscy dzielnie przeszli próbę męstwa i odwagi, za co im serdecznie dziękujemy" - mówi nam Magdalena Juszkiewicz, jedna z organizatorek akcji.

487 Czytań - Drukuj
Świąteczna Zbiórka Żywności !
Dodane przez Juszkiewicz dnia listopad 13 2011 16:52:45
Newsy


W naszej szkole organizowana jest zbiórka żywności dla najbardziej pootrzebujących.
Możesz przynieść wszystko co ma przynajmniej 2 miesięczną datę ważności.

Miejsce zbiórki - sala nr 8
Osoby odpowiedzialne: Pan Tentszert, Pani Juszkiewicz

Zebrana przez nas żywność zostanie rozdzielona i przekazana za pośrednictwem pedagogów szkolnych do tych rodzin , które takiej pomocy najbardziej potrzebują.Serdecznie prosimy o przyłączenie się do organizowanej akcji i z góry dziękujemy za Waszą hojność.

Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 1176 Czytań - Drukuj
Podziękowania dla wszystkich!
Dodane przez Juszkiewicz dnia paĹşdziernik 07 2011 06:27:12
NewsySerdeczne podziękowania otrzymaliśmy z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa Oddział w Wadowicach za liczny udział w akcji "Krew dla Kamilka".
Rodzice i sam Kamilek zapewne również są Wam niezmiernie wdzięczni za okazaną pomoc.
Opiekunowie akcji pan Wojtek i pani Magda serdecznie dziękują wszystkim za udział w tak ważnej akcji.

Zapraszamy ponownie!
Kolejna wizyta w Centrum już za 2 miesiące!

0 Komentarzy ˇ 1110 Czytań - Drukuj
Konkurs dla młodzieży "Mój pierwszy krok w wolontariat"
Dodane przez Juszkiewicz dnia paĹşdziernik 05 2011 20:21:05


"Mój pierwszy krok w wolontariat" - to tytuł piątej edycji konkursu organizowanego przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Tym razem jego tematyka nawiązuje do trwającego Europejskiego Roku Wolontariatu Propagującego Aktywność Obywatelską. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Prace konkursowe mogą mieć formę eseju, prezentacji, fotoreportażu lub wideoreportażu. Termin nadsyłania prac upływa 17 października 2011 roku.

Gotowe prace będzie można nadsyłać do 17 października 2011 roku włącznie na adres: Centrum Edukacji Obywatelskiej, ul. Noakowskiego 10/1; 00-666 Warszawa z dopiskiem "Mój pierwszy krok w wolontariat".

Nagrodami w konkursie są cyfrowe aparaty fotograficzne, zaproszenie do udziału w Gali Wolontariatu w Warszawie w grudniu 2011 r. oraz wizyta studyjna w Brukseli i zwiedzanie instytucji europejskich.

Więcej informacji o konkursie wraz ze szczegółowym regulaminem oraz formularzem zgłoszeniowym znajduje się na stronie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce:

Kliknij tu

0 Komentarzy ˇ 1164 Czytań - Drukuj
Krew dla Kamilka
Dodane przez Juszkiewicz dnia paĹşdziernik 03 2011 20:13:57
NewsyNa apel rodziców Kamilka Muchy, 2,5 letniego chłopca chorego na białaczkę, nasi uczniowie nie pozostali bierni.
Oddając 20 litrów krwi wsparli chłopca, dla którego krew oznacza życie.
Pan Wojciech Tentszert oraz pani Magdalena Juszkiewicz, opiekunowie akcji, nieustannie propagują działania, których głównym celem jest wzbudzenie wsród swoich podopiecznych empatii i chęci pomocy.

Tradycyjne oprócz krwi nasi uczniowie przekazali również otrzymane słodycze na rzecz potrzebujących dzieci.

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz bardzo dziękujemy

748 Czytań - Drukuj
PonOwNie w AkcJi
Dodane przez Fizyk dnia marzec 03 2011 09:27:50
NewsyAkcja rozpoczęła się 01.03 2011 r.o godzinie 7.30
W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa I Krwiolecznictwa w Wadowicach swą krew oddało 35 wolontariuszy z ”BUDOWLANKI”:Tradycyjnie część paczki ze słodyczami krwiodawcy przekazują na rzecz potrzebujących dzieci.Serdeczne podziękowania dla uczestników akcji, a oto oni:
IVD
Grzegorz Oboza, Łukasz Migdałek, Marek Walczak, Tomasz Frendo
IVE
Łukasz Marcol, Paweł Fraś, Jakub Krupnik, Jakub Kwartnik, Piotr Szczerbik
IIIC
Grzegorz Janosik, Grzegorz Twardowski, Łukasz Piechota, Mateusz Huber, Maciej Haberny, Adam Sołtys, Grzegorz Wądrzyk, Rafał Oleś, Adam Brania, Konrad Korzeniowski, Dawid Kurdziel
IIID
Krzysztof Radwan, Tomasz Baran, Michał Janik, Przmysław Mastek, Błażej Kosiński, Damian Machaczka, Paweł Jabłoński
IIIA
Marcin Kulawik
IID
Mikołaj Tomczak, Rafał Porębski
Zobacz zdjęcia z akcji

0 Komentarzy ˇ 1692 Czytań - Drukuj
Plastikowe zakrętki ratują życie!
Dodane przez Fizyk dnia listopad 30 2010 21:52:12
NewsyCzy ktoś z Was kiedykolwiek zastanawiał się nad plastikową zakrętką od butelki? Nikt z Was nawet nie wie, jak wiele może zrobić nakrętka, codziennie w niezliczonych ilościach wyrzucana do śmieci. Ratuje ona ludzkie życie!

Zbieramy je również w naszej szkole!
Pojemnik do tego dostosowany znajdziecie obok sklepiku!

Od wielu lat w naszym kraju są prowadzone kampanie społeczne, mające zaznajomić z działaniami ekologicznymi i rozpropagować segregację odpadków, z podziałem na produkty szklane, papierowe czy plastikowe. Jeśli chodzi o te ostatnie to mówi się, że przed wyrzuceniem butelki po ulubionym napoju gazowanym należy odkręcić zakrętkę i ścisnąć ją najmocniej jak się da, aby zajęła jak najmniej miejsca. Ale co zrobić potem z odkręconą nakrętką? Można nią przywrócić uśmiech na twarzy wielu dzieci, które są poważnie chore.

Od kilku lat w naszym kraju prowadzona jest akcja pod wspólną nazwą "zakrętki.info". Pod tym też adresem mieści się witryna internetowa inicjatywy. Chodzi o to, aby zbierać plastikowe nakrętki typu PET, na których nich powinno się znajdować logo ze strzałek lub napis: PP, PS, PT, PP, PET. Jest to gwarancja, że te zakrętki nadają się do powtórnego przetworzenia. Bezużyteczne są inne nakrętki metalowe, kapsle oraz te, które zawierają dodatki styropianu, lub innych surowców nienadających się do przetworzenia.


0 Komentarzy ˇ 1464 Czytań - Drukuj
Strona 1 z 12 1 2 3 4 > >>
Copyright © by Fish 2006