Jak walczyć z płaskostopiem?

Płaskostopie to kolejna niedogodność, która dotyczy na prawdę dużego procentu dzieci. Nie jest to nic dziwnego, jednak jest to nieprawidłowość, nad którą należy pracować. I to jest zadanie dla nas rodziców. To my musimy zadbać o to, żeby dziecko chodziło po hologramy studenckie różnego rodzaju powierzchniach, żeby ćwiczyło stopy na przykład na woreczkach sensorycznych. Naszym obowiązkiem jest zabranie je do ortopedy, żeby sprawdził stopę i polecił ćwiczenia, które pomogą uregulować nieprawidłowość. Nie należy samemu na własną rękę wybierać ćwiczeń. Zdecydowanie ważne jest określenie, szkoła wspinania gdzie jest problem. A u każdego dziecka to może być coś innego.
A lekarz dopasuje każde ćwiczenie indywidualnie do dziecka, tak by pomogło, a nie zaburzyło jeszcze bardziej organizm. Po za tym małym dzieciom warto kupować dobre buty, najlepiej skórzane, ponieważ one również wpływają na ukształtowanie się stopy. Jeśli jest taka potrzeba, to powinno się również zainwestować we wkładki ortopedyczne. Pamiętaj, że jeśli Ty nie zadbasz o dziecko, jak jest małe, to później dziecko będzie za to płaciło całe życie.